Korzystając z rękawów tekturowych można zabezpieczyć transportowane towary. W tym celu nasuwa się je na powierzchnię produktu lub jego opakowania. Ich nałożenie pozwala efektywnie zabezpieczyć przedmiot przed różnego rodzaju uszkodzeniami, mogącymi powstać w trakcie transportu. Ich budowa pozwala na wygodne wsuwanie oraz wysuwanie produktu.

Nasze rękawy tekturowe mogą być zadrukowane w wybrany przez klienta sposób, dzięki czemu, poza funkcją ochronną, służą także jako powierzchnia reklamowa. Można na nich umieścić także wszelkie niezbędne informacje dotyczące produktu znajdującego się wewnątrz. Podczas realizacji zamówień wykorzystujemy druk offsetowy lub fleksograficzny.

Materiały ochronne tego typu powszechnie stosuje się do zabezpieczania pudełek z płytami DVD, CD, a także urządzeń elektronicznych, czy książek. Oferowane produkty dostępne są w różnych rozmiarach. Dzięki nim można zabezpieczyć towar i zadbać o jego oprawę graficzną, sprawiając, że stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny.