Właściwe zabezpieczenie towarów szykowanych do wysyłki lub umieszczenia na półkach sklepowych ma niebagatelne znaczenie. Dlatego też do ochrony rozmaitych przedmiotów i artykułów wykorzystuje się opakowania tekturowe. Należą do nich m.in. kartony składane produktowe. Wśród nich znaleźć można warianty transportowe, również z nadrukiem offsetowym.

Poszczególne różnią się przede wszystkim rozmiarami. Ich wymiary oraz gramaturę z łatwością można dostosować do rodzaju zawartości lub ilości zabezpieczanych towarów. Nasza firma w Pile dostarcza kartony produktowe także o odmiennych kształtach. Modele transportowe, składane, wielopunktowo klejone – opakowania tekturowe zadrukowane offsetowo lub fleksograficznie z powodzeniem ochronią wszelkie przedmioty przed uszkodzeniami czy też wilgocią i kurzem.

Główne zalety poszczególnych metod realizacji naszych artykułów

Jako producent opakowań dostarczamy artykuły z materiałów typu litego lub falistego. Pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do tworzenia zasobników o mniejszej gramaturze. Kartony transportowe składane nadają się wówczas do załadowania i przechowywania lżejszych przedmiotów – odzieży, żywności bądź farmaceutyków. Natomiast gładkość powierzchni sprawia, że na tekturze z łatwością można wykonać nadruki offsetowe.

Z kolei warianty z materiału falistego służą do magazynowania i transportowania sprzętu RTV i AGD czy przedmiotów wykonanych z wrażliwych surowców – szkła lub porcelany. Kartony składane z wielowarstwowej tektury są odporniejsze na zgniatanie. Tego rodzaju opakowania produktowe również nadają się do tworzenia nadruków techniką fleksograficzną lub offsetową.

Realizując wszelkie projekty, wykorzystujemy również technikę kaszerowania. Dzięki niej powstają grubsze i trwalsze składane kartony o zwiększonych walorach wizualnych. Zastosowanie powyższej metody sprawia, że produkowane tekturowe opakowania z nadrukiem offsetowym do transportu i ekspozycji stają się bardziej ekskluzywne i mniej wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Warto je wybrać, mając do czynienia z towarami o pokaźniejszej gramaturze.

Rękawy tekturowe
Dzięki nim można zapewnić bezpieczeństwo transportowanych towarów. Rękawy tekturowe są nasuwane na zewnętrzną część opakowania lub na powierzchnię produktów. Ich zadaniem jest zabezpieczanie artykułów przed uszkodzeniami. Są bardzo często wykorzystywane do ochrony pudełek na płyty CD lub DVD, a także w przypadku niektórych książek oraz elektroniki.
Systemy "shelf ready"
Ich wykorzystanie całkowicie odmieniło sposób pakowania produktów. Systemy „shelf ready” to opakowania, które mają nie tylko zabezpieczyć produkt podczas transportu, ale także wyeksponować go na sklepowej półce. Produkty tego typu są stworzone z myślą o handlu detalicznym, dlatego ich wielkość jest przystosowana do typowych, sklepowych półek.
Skrzynki kartonowe
Swoje zastosowanie znajdują w niemal każdej branży. Dzieje się tak dlatego, że skrzynki kartonowe mogą pomieścić w sobie stosunkowo dużo towarów, znacznie ułatwiając ich transport. Sprawdzają się także podczas magazynowania, umożliwiając przechowywanie dużych ilości produktów na stosunkowo małej powierzchni.
Składane pudełka
Zajmujemy się nie tylko ich produkcją, ale także projektowaniem. Dzięki temu oferowane przez nas składane pudełka wyróżniają się na tle innych i zwracają uwagę klientów, zachęcając do zapoznania się z danym artykułem. Nasze produkty bardzo dobrze sprawdzają się również podczas transportu oraz magazynowania artykułów.
Opakowania wielopunktowo klejone
Nasze produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, by ich konstrukcja była wytrzymała, a jednocześnie ekonomiczna. Dzięki temu znajdują swoje zastosowanie w przedsiębiorstwach działających w różnych branżach. Opakowania wielopunktowo klejone, oferowane przez nasze przedsiębiorstwo z Piły, bardzo dobrze sprawdzają się zarówno podczas transportu, jak i magazynowania towarów.