Opakowanie produktu pełni bardzo ważną rolę. Jego zadaniem jest zwrócić uwagę klienta i zaintrygować go swoim designem, przekonując, by dokonał zakupu. Najpowszechniej wykorzystywanym materiałem do produkcji opakowań jest oczywiście tektura. W naszej pracy wykorzystujemy technologie, takie jak druk flexo czy offsetowy. Przy ich pomocy produkujemy nasze opakowania.

W swoich realizacjach bardzo często wykorzystujemy flexodruk, który jest techniką obejmującą tłoczenie wstępne oraz wykorzystanie technologii laserowych CTP oraz nowoczesnych farb. Efekty, które można osiągnąć przy wykorzystaniu metody flexo są podobne do tych, oferowanych przez technologię offsetową. Ta metoda polega na przenoszeniu farby na podłoże za pomocą matrycy fotopolimerowej. Chcąc uzyskać atrakcyjny wygląd opakowania, warto skorzystać z usług, jakie oferuje nasza drukarnia offsetowa z Piły.

W przypadku offsetu, farby przenosi się za pomocą płyty aluminiowej, która została powleczona przez specjalną emulsję. Zaletą tej technologii jest bardzo wysoka jakość efektu końcowego. Jest on wykorzystywany głównie na papierze, dlatego powszechnie używa się go do produkcji ulotek, notesów, kartek okolicznościowych oraz wielu innych produktów tego typu.

Liczne możliwości wykończenia tekturowych artykułów sprawiają, że znajdują one wiele zastosowań w rozmaitych branżach. Opakowania offsetowe można wykorzystać w celu transportu towarów, takich jak kosmetyki, elektronika, odzież, produkty spożywcze i nie tylko. Ponadto dzięki nieprzeciętnym walorom wizualnym służą przede wszystkim do skutecznego przyciągania uwagi potencjalnych klientów i skłaniania ich do zakupu.

Kartony z nadrukiem flexograficznym mogą być w każdym szczególe dopasowane do oczekiwań klienta - zarówno pod względem rozmiaru i kształtu, jak i wyglądu. Jest to zasługą uniwersalności stosowanych przez nas technologii, które umożliwiają naniesienie na powierzchnię dowolnych grafik. Efekt w postaci gotowych opakowań offsetowych prezentuje się niezwykle estetycznie, nie tracąc solidności. Nadruki flexograficzne zachwycają nasyceniem barw i odwzorowaniem detali. Dlatego, podobnie jak karton offsetowy, stanowią najlepszy wybór, jeśli chodzi o pudełka odznaczające się walorami wizualnymi. Jeżeli chcesz zamówić opakowania BoxPro, skontaktuj się z nami już dziś!