Opakowanie produktu pełni bardzo ważną rolę. Jego zadaniem jest zwrócić uwagę klienta i zaintrygować go swoim designem, przekonując, by dokonał zakupu. Najpowszechniej wykorzystywanym materiałem do produkcji opakowań jest oczywiście tektura. W naszej pracy wykorzystujemy technologie, takie jak druk flexo czy offsetowy. Przy ich pomocy produkujemy nasze opakowania.

W swoich realizacjach bardzo często wykorzystujemy flexodruk, który jest techniką obejmującą tłoczenie wstępne oraz wykorzystanie technologii laserowych CTP oraz nowoczesnych farb. Efekty, które można osiągnąć przy wykorzystaniu metody flexo są podobne do tych, oferowanych przez technologię offsetową. Ta metoda polega na przenoszeniu farby na podłoże za pomocą matrycy fotopolimerowej. Chcąc uzyskać atrakcyjny wygląd opakowania, warto skorzystać z usług, jakie oferuje nasza drukarnia offsetowa z Piły.

W przypadku offsetu, farby przenosi się za pomocą płyty aluminiowej, która została powleczona przez specjalną emulsję. Zaletą tej technologii jest bardzo wysoka jakość efektu końcowego. Jest on wykorzystywany głównie na papierze, dlatego powszechnie używa się go do produkcji ulotek, notesów, kartek okolicznościowych oraz wielu innych produktów tego typu.