Znajdują zastosowanie podczas transportu produktów z niemal każdej branży. Dzieje się tak dlatego, że skrzynki kartonowe są bardzo pojemne i pozwalają na jednoczesne zapakowanie wielu towarów. Sprawdzają się nie tylko w trakcie dystrybucji ale także podczas magazynowania. Ich kształt pozwala umieścić wiele produktów w stosunkowo niewielkiej przestrzeni, zwłaszcza, że można ustawiać jedną skrzynkę na drugiej.

Posiadają konstrukcję gwarantującą znaczną wytrzymałość, dzięki czemu sprawdzają się nawet w przypadku stosunkowo ciężkich produktów. Ponadto stanowią osłonę dla przedmiotów miękkich i podatnych na uszkodzenia mechaniczne np. owoców, warzyw, sadzonek, czy produktów cukierniczych. Zabezpieczenia po bokach chronią towary przed przesuwaniem się w trakcie transportu.

Ze względu na to, że skrzynki kartonowe stanowią oszczędne, a przy tym przyjazne dla środowiska rozwiązanie jeśli chodzi o transport i magazynowanie produktów, cieszą się niesłabnącą popularnością. Sprawdzają się zarówno jeśli chodzi o handel hurtowy, jak i detaliczny.